Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Садиба Попова

Василівський замок або Замок Попова – палацово-парковий комплекс у Василівці, на базі якого створено історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова».
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Садиба Попова

Василівський замок або Замок Попова – палацово-парковий комплекс у Василівці, на базі якого створено історико-архітектурний музей-заповідник «Садиба Попова».

Будівництво грандіозного палацу тривало з 1864 по 1884 р. Будівлі поєднують в собі елементи бароко, романського і готичного стилів. У головному корпусі була бальна зала, дзеркальні кімнати, бібліотека з рідкісними книгами, картинна галерея з оригіналами Тиціана, Гойї, Рембрандта.

Це єдиний в Україні комплекс, де збереглися практично всі елементи садиби часів освоєння Дикого поля: зубчасті стіни з воротами, два флігелі, каретная, стайня, дозорна вежа. У західному флігелі відкритий музей історії садиби, в якому, зокрема, представлені картини Брюллова.

У Північному флігелі зараз діє п’ять експозиційних залів. Нині фонди музею нараховують близько 10тис. речових експонатів, світлин, документів минулого, макет-реконструкція палацу.

На лівій стороні комплексу біля Північного флігеля знаходиться доступна для туристів оглядова вежа.

Особливий інтерес у туристів викликають екскурсії підземеллями замку.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 3

Запорізька область, вул. Гагаріна, 12, Василівка

47.446716 | 35.276657

Щодня 8.00-17.00

06175 72657

Сайт

Локація на Google

Відгуки 3

МОДНИЙ ВУЛИК

07.11.2021
Новацтво з роя "Діамантові хорти" НСОУ Пласт станиці Запоріжжя відвідали музей "Садиба Попова". Дякую за незабутню екскурсію для дітей залами дворянського маєтку!
Інформація взята з google.com

Юлия М

12.09.2021
Колись це була чудова садиба і ще видно сліди минулої величі, але нажаль будівлі руйнуються і ніхто не займається спасінням цієї перлини(((. Краще б не підвали розкопували, а рятували що є. Дуже не вистачає фінансування, хоча видно, що персонал намагається прикрасити територію.
Інформація взята з google.com

Мария Затеева

28.08.2021
Постройки великолепные, ещё присудствует дух того времени (19-20 столетий). Музей даже скорее всего не про усадьбу а краеведческий. Поразили картины, хорошая галерея. Ведутся раскопки старых подвалов под снесены замком. Очень жаль что замок снесли думаю он был самой лучшей постройкой в этой усадьбе. На первый взгляд мне не удалось найти схемы построек и местонахождения всего (садов, главных дорог, дорог в замке от разных построек друг к другу), только чертеж расположения построек по территории усадьбы. Наверное это информация неизвестна или её просто нет в открытом доступе, хотя я не спрашивала за это и не задавалась такой целую; повторюсь что "На первый взгляд мне не удалось найти схемы построек и местонахождения всего" может могла что то упустить из вида, потому что время пождимало. Советую приходить суда компаниями и заранее заказывать экскурмию чтоб была возможность посетить конюшню и ещё один минимузей. Будівлі чудові, ще присудствует дух того часу (19-20 століть). Музей навіть швидше за все не про садибу а краєзнавчий. Вразили картини, хороша галерея. Ведуться розкопки старих підвалів під знесені замком. Дуже шкода що замок знесли думаю він був найкращою спорудою в цій садибі. На перший погляд мені не вдалося знайти схеми будівель і місцезнаходження за все (садів, головних доріг, доріг в замку від різних будівель один до одного), тільки креслення розташування будівель по території садиби. Напевно це інформація невідома або її просто немає у відкритому доступі, хоча я не питала за це і не задавалася такою цілу; повторюся що "На перший погляд мені не вдалося знайти схеми будівель і місцезнаходження за все" може могла що щось випустити з виду, тому що час пождімало. Раджу приходити суду компаніями і заздалегідь замовляти екскурмію щоб була можливість відвідати стайню і ще один мінімузей.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Природні об'єкти

Національний природний парк «Великий Луг»

с. Скельки

Фортеці, замки, палаци

Садиба Міклашевських

с. Біленьке

Природні об'єкти

Урочище «Пристіни»

Запорізький р-н, с. Григорівка

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.